Jak zatočit s lupy ve vlasech

by:
>Tags :
Category :Nezařazené

S tímto problémem se může setkat kdokoliv z nás, i když jsme předtím nikdy lupy neměli, příčin vzniku lupů může být několik.

1)      Nejčastější příčinou vzniku lupů jsou často mastné vlasy.
2)      Na druhou stranu ani příliš časté mytí vlasů jim neprospívá, a také díky tomu se Vám mohou začít dělat lupy. Záleží, v jakém prostředí se pohybujete, optimální je mýt si vlasy zhruba jednou za 3-4 dny.
3)      Dávejte si pozor, jakou vlasovou kosmetiku používáte, pokud máte kosmetiku pro Vaše vlasy nevhodnou, také to může být příčinou.
4)      Šampon i kondicionér si při mytí vždy z vlasů pořádně opláchněte.
5)      Mohou se Vám lupy začít tvořit také spíše v zimě, kdy trávíte hodně času v přetopených místnostech.
6)      Pokud jste dlouhodobě vystaveni stresovým situacím, nejen, že ovlivňují Vaši psychiku a mohou způsobit celou řadu problémů, také lupy se mohou začít tvořit díky stresu, snažte se mu vyvarovat.
7)      Pokud trpíte nějakou kožní nemocí, je možné, že se Vám začnou dělat i lupy, ale v souvislosti s kožním onemocněním, v tomto případě raději rovnou navštivte kožního lékaře.

Nejdříve než navštívíte kožního lékaře, zkuste se zamyslet nad svou stravou, měli byste konzumovat dostatek ovoce a zeleniny, a také potraviny, které jsou bohaté na aminokyseliny, což mohou být ryby, vejce, ořechy, semínka apod.

Můžete svou stravu obohatit o doplňky stravy:
–        B vitamíny – podporují zdravou funkci pokožky
–        lactobacily a probiotika – zabraňují šíření plísní v organismu, které mohou způsobovat tvorbu lupů
–        konopný nebo lněný olej – oba druhy podporují hojení pokožky i té vlasové
–        beta-karoten – urychluje regeneraci pokožky
Jistě si budete chtít koupit i přípravky, jako šampon a kondicionér proti lupům, v tom případě ale nespoléhejte na přípravky z drogerie, ale poraďte se raději v lékárně, nebo navštivte přímo kožního lékaře, který Vám lépe poradí.