Teambuilding jinak

by:
>Tags :
Category :Nezařazené

Teambuilding je často podceňovaná akce, zaměstnanci je nemusí, protože jsou do nich nuceni, ale utuží tak svůj kolektiv a to je zásadní. V dobrém kolektivu se totiž dobře pracuje. Jsou aktivity, které jsou pro teambuilding jako stvořené a nemusí se vůbec spojovat s alkoholem, který se na těchto akcích velice často konzumuje.
Pokud máte mladý akční kolektiv, který se nebojí trochy pohybu, pak můžete zorganizovat třeba přechod hor, popřípadě výjezd na kolech do přírody. DSC_0201Tady se ale počítá s tím, že mají všichni zaměstnanci nějakou kondici a sport mají rádi, jinak budou trpět a akce se moc nepovede. Pro akční kolektivy, které se hodně pohybují, pak můžete zvolit klidně teambuilding v podobě lasergame https://www.lazerfunpraha.cz/ popřípadě paintballu. Jedná se o velice oblíbené aktivity, které jsou určeny jak pro mladší, tak pro starší generace, které si rády zahrají na střílení.
Pokud jste hodně různorodý kolektiv, spojený ze všech možných generací, pak můžete zvolit třeba víkendový pobyt na chatě, spojený s nějakým tematickým školením přímo pro vás a vaši firmu. Můžete si zajistit i jakýkoli jiný program, proto je vhodné sehnat ubytování v místech, kde je i jiné vyžití. Třeba v některých horských resortech naleznete spoustu aktivit pro pracovní kolektivy jak v létě, tak v zimě na sněhu.IMG_8123ps
Samozřejmě že na těchto akcích se nikdy nesejdete všichni, vždycky budou zaměstnanci, kteří se z toho nějakým způsobem jednoduše vyvléknou, jen proto, aby nemuseli trávit svůj volný čas jinak než s rodinou či odpočinkem. Samozřejmě se můžete kdykoli rozhodnout dát tyto akce povinně avšak není to zrovna vhodná taktika, spíše tak zaměstnance naštvete a akce se nepodaří. Smiřte se spíše s tím, že se nezúčastní všichni a ostatní zkuste nějakým způsobem nalákat. Odměnou může být třeba vyšší osobní ohodnocení nebo jiné pracovní benefity, popřípadě zařídit akci pro zaměstnance i s rodinami.