Nastartujte váš den pohybem

by:
>Tags :
Category :Nezařazené


Všichni dobře víme, jak náročné je ráno vstát z postele a probudit se tak, abychom mohli prožít den s nějakou energií. Prvním krokem k tomu, prožít každý den s dostatkem síly, je především odhodlání. Jestli chcete váš organismus už od ranních hodin přinutit k tomu, aby se probral a získal potřebný elán, musíte být odhodlaní udělat pro to maximum.
běžec na mostě

Ranní vstávání díky běhu

Představa vstát ráno o hodinu dříve jen proto, abyste si šli zaběhat, vás může zpočátku odradit, ale věřte tomu, že se brzy přesvědčíte o opaku. Vyveďte vaši pohodlnost z komfortní zóny a překonejte se. Rituál v podobě běhu vám dá vše, co každé ráno postrádáte díky pomalému tempu.
Kromě toho, že se vaše tělo zahřeje, rozproudí se vám krev v žilách a vy se díky čerstvému vzduchu probudíte, získáte i pozitivní náladu s nástupem endorfinů a rovněž si i vyčistíte hlavu od počátečního stresu, který vás teprve čeká. Psychické účinky pohybu jsou někdy daleko potřebnější než fyzický výkon, který podáte.
Nejen to, by vás proto mělo přesvědčit ráno vstát z postele, spánek si večer můžete vynahradit tím, že půjdete dřív spát.
dvě běžkyně

Proč je nejlepší proběhnout se ráno?

Není nutné zdůrazňovat, jak se ve večerních hodinách už člověk pomalu nastavuje na to, že si odpočine a šetří se sílou. Neměli byste se namáhat a přemlouvat vaše tělo k tomu, aby podalo ještě nějaký výkon, pokud se na něho necítí. Taková aktivita není ani efektivní, ani prospěšná pro zdraví.
Je dokázáno, že v ranních hodinách má tělo nejvíce energie a je schopné pohybu nejvyšší úrovně, i když to bude v nenároční formě. V případě, že se už rozhodnete chodit běhat, zaměřte se více na to, abyste zvolili pohodové a pomalejší tempo. Bude to bohatě stačit a vyhnete se pocitu přetížení a namáhavých svalů.
Když si nejste jistí, jestli budete dostatečně motivovaní, můžete zkusit skupinové běhání. Zeptejte se vašich blízkých, přátel nebo třeba kolegů v práci a naplánujte si společný ranní trénink. A pak už nebudete mít prostor pro výmluvy a navzájem se budete podporovat v případě, že jeden z vás bude mít nutkání, to vzdát.