Užijte si svou dovolenou bez kompromisů

by:
>Tags :
Category :Nezařazené

Vypadnout alespoň jednou v roce na pár dní či týdnů pryč z republiky je tím nejlepším, co můžete pro svou psychiku udělat. Dovolená má být od toho, abyste si na ni dostatečně odpočinuli a nabrali zároveň síly do nadcházejících pracovních týdnů a měsíců. Z toho důvodu byste měli dělat, pokud možno co nejméně kompromisů a užívat si svých volných dnů, jak jen to půjde. Na následujících řádcích se dozvíte, jak na to.
autíčko na mapě
–        Na dovolené byste rozhodně neměli používat mobil a když už, tak pouze zcela výjimečně, abyste zkontrolovali čas, případně zavolali svým blízkým a ujistili je, že jste v pořádku. Jinak byste na svůj telefon sahat neměli. To samé v bledě modrém samozřejmě platí i o internetu. Jasně, můžete se mrknout, kde najdete tu nejhezčí pláž nebo vhodnou restauraci v dané lokalitě, ale to je tak všechno. Zkuste se odstřihnout od internetu, jak jen to jde. Dovolenou máte jen jednou za rok, tak si ji pořádně užijte.
běh do moře
–        Nemyslete na práci. Je možné, že máte doma moře starostí, ale jakmile budete stovky a tisíce kilometrů daleko, neměli byste na ně myslet. Většinu práce za vás udělají vaši kolegové, za které jinak práci děláte vy, když jsou na dovolené oni a když ne, uděláte vše potřebné až se vrátíte. Není potřeba se tím zabývat v době, kterou máte vyhrazenou na odpočinek.
–        Dělejte, co vás baví. To platí nejen normálně, ale hlavně právě na dovolené. V případě, že využíváte cestovní kancelář, která si pro vás připravila určitý program, který vám příliš nevoní, prostě se na něj vykašlete a jděte si svou vlastní cestou. Nikdo vás nemůže nutit do aktivit, které sami dělat nechcete, i když se o to snaží. Jste už dospělí a mžete podnikat ve svém volném čase co se vám líbí, ne to, co si někdo předem nalinkoval. Když se podřídíte vypracovanému plánu, nebude vaše dovolená tak kvalitní, jak byste si představovali.