Vnitřní a venkovní schodiště

by:
>Tags :
Category :Produkty

Schodiště je zapotřebí k tomu, abychom v interiéru i exteriéru snadno překonali výškový rozdíl. Točitý typ je moderně pojatý a udělá hodně parády.

Vnitřní a venkovní schodiště

Výškový rozdíl

Na řadech místech je výškový rozdíl mezi dvěma rovinami, přes který mi potřebujeme chodit. Když máme třeba panelový dům s mnoha patry, tak chodit pěšky do posledních pater by dalo zabrat, takže se to řeší výtahem, do kterého nastoupíme a ten už nás vyveze do potřebného patra. Ovšem třeba u rodinného domu s jedním patrem by to stálo obrovské peníze a taková investice je zcela zbytečná. Když se jedná o nějakou půdu, kam chodíme sem tam, tak bohatě postačí vysouvací žebřík, který pohodlně schováme.

dřevěné schodiště

Pro chození do ložnice jsou nejlepší schodiště, ovšem těch je na výběr opravdu hodně, takže při výběru bychom si měli dát záležet. Nejprve záleží na daném prostoru, jestli se dají třeba chytit ke zdi, nebo potřebují vlastní konstrukci. Dále rozhodně záleží na designu, protože záleží na tom, jaký máme design interiéru. Každý materiál má totiž své specifické vlastnosti a vzhled, což má na výsledný celek zásadní vliv.

Točitý typ

Výběr schodišť je opravdu rozšířený, takže je jen na Vás, po kterém sáhnete. Klasikou je masivní dřevo, jenž dává teplo domova a zároveň má dobrou životnost, kdy nejsou problémem ani rozdílné teploty a vyšší vlhkost. Moderní je v dnešní době nerezová konstrukce s průhledným odolným sklem. Nerez je opravdu kov, jenž vydrží i nepříznivé podmínky, takže se používá i venku, kde na něj prší a pere přímé slunce.

točité schodiště

Co se týče tvaru, tak oblíbené jsou bezesporu točité schody. Ty poznáme podle spirálovitého tvaru a toho, že většinou mají svůj hlavní nosný sloup ve středu. Rozhodně vynikají v designu, který je moderní a zapadne do většiny vnitřních prostorů. Údržba je opravdu snadná, protože staří umývání vlhkým hadříkem. Vyhnout bychom se měli všem agresivním látkám, protože ty by mohli nenávratně schodiště poškodit. Firma poskytne každému zákazníkovi individuální nabídku, kdy hned na začátku dostanete přibližnou cenovou nabídku.