Akrylové VS. gelové nehty

by:
>Tags :
Category :Nezařazené

Kosmetika umí hotové zázraky a krásné nehty můžete mít do několika minut.

Akryl

Je o něco tvrdší nežli gel. Nejvíce se používá v USA. Také se akrylový nehtům říká porcelánové, skleněné, křemíkové, sluneční, turbo a vodní (AQUA). Jsou dobrý díky jejich pevnosti a odolnosti a zpravidla jejich aplikace v salonech je levnější. Levné je i pořizování materiálu na domácí použití, jelikož akryl tuhne na vzduchu, tudíž nepotřebujete k tomu žádnou lampu. Jsou vhodné pro ženy s poškozenými či namáhanými nehty. Akryl vznikne z akrylového prášku a tvrdidla (akryl liquidu). Nejprve se štětec namočí do tvrdidla a poté do prášku. Vytvoří se tak kulička, kterou nanesete na nehet. Při správné aplikaci mohou vypadat přirozeněji nežli gelové, ale pro nehtové lůžko má větší zátěž a přírodní nehet pod ním hůře dýchá. Aplikace akrylových nehtů zapáchá, tudíž je dobré dělat v dobře větrané místnosti (dá se ale najít tvrdidlo bez zápachu). Sám od sebe není lesklý, a proto je nutné ho vyleštit leštícím pilníkem nebo lakem .
muž s umělými nehty

Gel

Tvrdne pouze pod UV, LED nebo kombinovanou lampou. Aplikace se nanáší ve vrstvách (podkladová, modelovací a vrchní). Každá vrstva se tvrdí po dobu třiceti až devadesáti sekund (záleží na druhu lampy). Aplikace trvá o něco déle než akrylové nehty. Nehty jsou tak pružnější a pokud máte citlivější lůžko, můžete při tvrzení cítit jemné pálení (trvá to pouze pár sekund, tedy dokud se jednotlivé vrstvy propojí a přilnou k lůžku). Nehty se tolik a neničí a přírodní nehet pod ním lépe dýchá. Aplikování je zcela bez zápachu a nemusí se tolik pilovat.
gelové nehty

!Pozor!

Některý salóny (většinou asijský), dělají falešné gelové nehty. Dávají tam vrstvy akrylu a jen ta poslední vrstva je gelová. Nemá to takový účinek gelových nehtů.