Kiwi.com – co se skrývá pod slupkou

by:
>Tags :
Category :Produkty

V dnešní době existuje velká spousta aerolinek, které sice garantují let tam i zpět, ale také se to odvíjí podle toho, jestli chtějí nebo nechtějí. Ano, skutečně je tomu tak. Něco takového by se dalo považovat za takový nešvar dnešní doby.
Pokud si například koupíte letenky od společnosti Kiwi, nebudou vám garantovány přestupy a pokud bude nějaké zpoždění, nenesou za něj žádnou zodpovědnost. Je tomu tak proto, že se jedná o low-cost aerolinky. Něco takového by měla služba Kiwi.com řešit.

aerolinka.jpg

Jestliže byste se chtěli vypravit z Prahy na Ibizu a spoj do Milána na přestup bude mít zpoždění, pak pravděpodobně očekáváte, že vám společnost Kiwi.com zaplatí spoj na Ibizu. Ne vždy tomu tak ale je, protože i v obchodních podmínkách stojí to, že pokud není společnost schopna najít lety, které by byly za rozumné ceny, může vám pouze přispět k nákladům za další spoj.
Pokud létáte často, asi jste se také nikdy nesetkali s tím, že nákup letenky na letišti by byl cenově levný.

kiwi.jpg

Příspěvek, který vám společnost Kiwi nabízí je dvojnásobek původní částky zmeškaného letu.
Jestliže si koupíte letenku přes Kiwi, automaticky přicházíte o nárok na nějakou finanční kompenzaci, pokud bude let zrušen nebo pouze opožděn. Všechny finanční nároky připadají tomuto prodejci.
Ne nadarmo se říká, že by člověk měl číst obchodní podmínky. U společnosti Kiwi.com – co se skrývá pod slupkou Claimcloud to platí dvojnásobně. Ve výsledku byste mohli být velice nemile překvapeni.
A pozor. To ještě není zcela vše. Kiwi dokonce okrádá cestující a to na zavazadlových poplatcích. Velká spousta leteckých společností má v ceně letenky zavazadlo zdarma. Pokud objednáváte letenky přes Kiwi, o zavazadlech se nic nedozvíte a poté po vás budou chtít za ně ještě zaplatit.
Jestliže si myslíte, že jsou ceny letenek přes Kiwi levné, pak jste na velkém omylu. Nejedná se o nejlevnějšího prodejce.
Cestovat s Kiwi se vám úplně nemusí vyplatit.