Koupě nové televize

by:
>Tags :
Category :Produkty

Pokud si chcete domů pořídit novou televizi, jistě jste si již udělali rešerši a moc dobře víte, kolik, která stojí. Obecně se dá říci, že za kvalitu si v tomto oboru připlatíte, a to ne málo. Některé modely vás mohou vyjít dokonce i na padesát tisíc a více. Jedná se sice o extra klasu, takže doma budete mít přístroj, který patří ke špičce, ale otázka je, jestli je opravdu nutné vydávat tolik peněz kvůli obyčejné televizi. Existují totiž daleko levnější alternativy, které sice neposkytují takovou kvalitu obrazu jako nejmodernější typy, ale stále se na ně dívá více než dobře a kolikrát také mají celou řadu funkcí včetně přístupu na internet.

dívat se na televizi
Kvalita obrazu
Co se týče kvality obrazu, tak v tomto směru je dnes výběr skutečně velice pestrý. V současnosti jsou základem takzvané LED televize, které v podstatě vytlačili donedávna ještě velice populární plazmové typy. Ty měly skvělý obraz, ale na druhou stranu byly až příliš těžké a také nepatřily mezi ty nejspořivější elektrické spotřebiče. Krom LED televizí existují standardně i OLED nebo QLED přijímače, které jsou o něco lepší, tedy po obrazové stránce, ale jsou také mnohem draží. Často i o desítky procent. Běžný divák navíc rozdíl příliš neocení, jelikož není tak zřetelný, jak by se dle rozdílných cen mohlo zdát.
testovací vzorek pro tv

Typ panelů

Rozdíl mezi jednotlivými druhy televizí spočívají i v panelu. Ty se standardně vyrábějí ve dvou základních verzích – VA a IPS. Pro laika to možná nehraje roli, ale toto je jeden z nejzásadnějších aspektů, na které byste při výběru nového televizní přijímače měli brát zřetel. Jednoduše řečeno, pokud se na televizi budete dívat většinou sami, zvolte si VA panel, který je špičkový, když se na něj dívá přímo a už méně kvalitní je v případě, že se sleduje z úhlu. Televize s IPS panelem nemá tak kvalitní obraz při přímém pozorování, ale neztrácí barevnost v ostřejších úhlech. Pro širší rodinu ideální.