Klasické chyby při změně na zdravý jídelníček

by:
>Tags :
Category :Nezařazené


Nepravidelné stravování
Jednou z klasických chyb všech dietářů je vynechávání a odpírání si jídla. Zapomeňte na drastické diety, chce to trvalou změnu na zdravý životní styl. Pokud chcete opravdu jednou pro vždy zhubnout, jinou cestu budete hledat jen těžko. Že ráno nemáte hlad a počkáte až do oběda? Nebo na jídlo prostě nemáte čas? Takhle si pomůžete k pár kilům navíc. Den by měl začít pestrou snídaní, která se bude skládat především z potravin bohatých na sacharidy.

Ovocný salát s ovesnými vločkami, zalitý jogurte je vhodná volba. Před obědem si dopřejte kousek ovoce nebo celozrnnou sušenku. Oběd si dejte v klidu a vychutnejte si jej. Než dorazíte domů a vrhnete se na večeři, zastavte se na malý zeleninový salát. Večeře by měla být lehká a složená především z bílkovin. Dušenou zeleninou s rybou rozhodně nic nepokazíte.
 
Nedodržování pitného režimu
Nejprve si musíme ujasnit, že slazené nápoje a kafe se do pitného režimu opravdu nepočítají. Každý určitě slyšel, že by měl vypít 2 až 3 litry tekutin denně a rozhodně je to pravda. Pitný režim by se měl skládat především z čisté vody, zelených nebo bylinkových čajů a čistých ovocných šťáv.
 
Netrpělivost
Každý chce hubnout co možná nejrychleji, ale tělo má své limity a zásady. Mějte trpělivost a požadované výsledky určitě přijdou. Nesnažte se hubnutí co možná nejvíce urychlit, kila se ráda vrací zpět. Čím pomaleji a pozvolněji kila ubývají, tím déle také zůstanou pryč.
 
Příliš mnoho sacharidů
Sacharidy neboli cukry, jsou nezbytné pro mozek a energii. Velké množství přijatého cukru se může podepsat na váze, tělo si přebytečné cukry dokáže proměnit v tuky a uložit do zásob. Určitě se také nedoporučuje úplné vynechání sacharidů. Nejlepší je dodržovat zlaté pravidlo, všeho s mírou. Dejte si také pozor na skryté cukry, které na vás číhají v doslazovaných čajích, ovocných jogurtech a v oblíbených jogurtových nápojích. Čtěte pečlivě etikety.