10 nejžhavějších umělců roku 2018

by:
>Tags :
Category :Podnikání

Hudební scéna se začíná zcela přetvořovat v cosi zcela nového, a tento rok byl pouze ochutnávkou toho, co přijde. Od hlubokomyslných textů znějících skrz veselé melodie, až po nesmyslné, téměř abstraktní, skladby, nikdo nebyl ošizen o místo v žebříčcích nejpopulárnější hudby. Kdo jsou ale ti, co stojí za největšími hity tohoto roku?

posluchači kapely

1.       Drake

Žánr: Rap

Drake se stal umělcem roku 2018 když jeho hity naplnily ne jednou, ale sedmnáctkrát, nejvyšší místa mezinárodních žebříčků. Jeho chytlavé melodie a texty spojené se změnou stylu na jeho posledním albu rozšířili jeho publikum a zajistily mu první místo mezi nejpopulárnějšími umělci tohoto roku.

2.       Ariana Grande

Žánr: Pop

Po mnoha letech na popové scéně se Ariana Grande poprvé odvážila experimentovat s jinými styly jako je elektro pop, a tržby jejího alba Sweetener prokazují, že se jí tento risk vyplatil.

3.       Bazzi

Žánr: Pop

Americký zpěvák a skladatel Andrew Bazzi nabyl slávy koncem roku 2017 se skladbou Mine, a jeho album COSMIC přineslo řadu dalších hitů nesoucích se na vlně veselého popu i pomalejších R&B balad.

4.       Camila Cabello

Žánr: Pop

Camila Cabello opustila skupinu Fifth Harmony v roce 2016, a její sólová kariéra stále roste. Její album Camila je perfektní kombinací popu a latinskoamerických rytmů, ve kterém si každý to své.

kožená sluchátka

5.       Post Malone

Žánr: Hip hop

Post Malone, americký zpěvák a skladatel, se proslavil díky svému jedinečnému hlasu a chytlavým melodiím, které se úspěšně drží na vysokých příčkách hitparád.

6.       Shawn Mendes

Žánr: Pop

Shawn Mendes se na svém novém albu odpoutal od stereotypu zamilovaných balad a zaměřil se na své vlastní pocity. Výsledkem je jedinečné album plné balad s rockovými podtóny, které zaujmou jak stávající, tak nové fanoušky.

7.       Troye Sivan

Žánr: Pop

Tento nový talent přicházející z Austrálie prorazil na popovou scénu se svým albem Bloom, které kloubí dohromady prvky popu a alternativního elektro popu a nenechá nikoho chladným.

8.       XXXTentacion

Žánr: Rap/ Rock

Přestože tento americký rapper zemřel v polovině roku tragickou smrtí, jeho album ? dosáhlo rekordních tržeb. Jeho styl je jedinečný ve všech ohledech, a rozhodně stojí za poslech.

9.       Khalid

Žánr: R&B

Khalid vydal své první album v pouhých 19 letech a od té doby se úspěšně drží ve všech mezinárodních žebříčcích. Jeho skladby mísí klidné R&B balady s prvky alternativního popu, a právě díky nim si Khalid získal srdce statisíců lidí.

10.   Cardi B

Žánr: Hip hop

Cardi B prorazila se svým hitem Bodak Yellow v roce 2017 a díky své odvážné a nevázané povaze i svým chytlavým skladbám si získala fanoušky po celém světě a stala se objevem roku.

 

Koho jste si v roce 2018 oblíbili vy a kdo vás naopak neoslovil i přes všeobecnou popularitu?