Kde získat peníze do začátku podnikání?

by:
>Tags :
Category :Podnikání

Bez peněz vlastní podnik rozjedete jen obtížně. Přinášíme vám proto v tomto článku souhrn několika možností, které vám mohou pomoci získat potřebné finanční prostředky do začátku podnikání. Jak tedy začít s vlastním projektem, když nemáte dostatečné prostředky?
Nejjednodušší a asi i nejběžnější způsob je půjčení si potřebných prostředků z banky. Je třeba to důkladně zvážit a propočítat. Spousta podniků již nepřežila prvním pár měsíců provozu kvůli vysokým splátkám a nízké návratnosti. Proto to není nejlepší varianta. Někdy ovšem nezbude jiná možnost.
obchodní analýza
Peníze vám mohou poskytnout také investoři. Nebude to jen tak. Budete je muset přesvědčit o svém záměru, prozradit svou strategii a dokázat odborné znalosti v oboru, ve kterém chcete prorazit. Pro investory musí mít váš podnik nějakou přidanou hodnotu, něco jedinečného.
Další variantou je takzvaný crowdfunding, na jehož principu funguje například známý HitHit. Na stránce této organizace vám na váš podnikatelský záměr může přispět mnoho dárců z řad široké veřejnosti. Udělají to výměnou za váš produkt, kávu ve vaší nově vznikající restauraci, zveřejnění jejich jména mezi dárci či z jiného důvodu, nebo prostě zcela nezištně.
muž v kanceláři
A nejlepší varianta na závěr – našetřit si své vlastní peníze. Někteří podnikatelé pracují v letech před započetím své vlastní činnosti klidně ve dvou nebo více zaměstnancích současně. Naspoří si tak dostatečnou rezervu a nejsou závislí na nikom jiném. Také je to donutí nakládat se svými těžce vydělanými penězi opatrně a promýšlet každý svůj podnikatelský krok. I to je jeden z důvodů, proč je tato možnost tou nejlepší.
Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, věřte sobě a svému záměru. A přijímejte rady. Bez dostatku odvahy ještě nikdo velké peníze nevydělal. Navíc máte-li správný podnikatelský záměr, někdy ani není nutná velká počáteční investice.