Kde si stáhnout elektronické knihy zdarma?

by:
>Tags :
Category :Www

Elektronické čtečky knih jsou stále oblíbenější. Jedná se o malé a skladné zařízení, v němž můžete mít nespočet knih v elektronické podobě, a pohodlně si tak číst v jakékoliv situaci – v dopravních prostředcích, kavárnách či doma, a to i v případě, že nemáte dostatek světla. Většina moderních zařízení tohoto typu totiž nabízí podsvícení obrazovky a nemusíte tak rušit okolí rozsvíceným světlem. Čtečky mají zkrátka spoustu výhod, mezi něž patří i to, že si do knih čtivo můžete pořídit zdarma.

Čtečka knih

Získání e-knih bez zaplacení jediné koruny nemusí být nelegální. Mnoho webů tak podporuje například mladé a začínající autory, nabízí knihy, jimž vypršela autorská práva, nebo zkrátka podporuje četbu tím, že knihy zdarma poskytuje. Zdarma si tak můžete přečíst beletrii, klasická díla i řadu naučných knih a učebnic. Kde se k nim dostat?

Databáze knih

Řadu převážně klasických děl v elektronické podobě zdarma ke stažení najdete na webu databazeknih.cz. Čekají tu na vás próza i poezie českých i zahraničních spisovatelů a rozhodně se nejedná o méně známá díla. Ke stažení je tu například slavný Havran od Edgara Allana Poa, Babička, Evžen Oněgin či Jana Eyrová.

Databook

Internetové knihkupectví databook.cz nabízí volně ke stažení celou řadu děl českých i zahraničních autorů v čtečkami běžně podporovaných formátech. Těšit se můžete na knihy Karla Čapka, Aloise Jiráska či Arthura Conana Doyla a rozšířit tak své povědomí v oblasti literární klasiky.
Vyrovnané knihy

Kosmas

Tuzemské, zahraniční, české, cizojazyčné, současné i klasické autory má ve své nabídce elektronických knih zdarma také knihkupectví Kosmas. Kromě beletrie, historických knih či historických románů zde najdete i naučnou literaturu. Přečíst si tak můžete příběhy z dob komunismu, Povídky malostranské či odhalit lákavé a exotické Thajsko a zjistit tipy, jak si v této zemi užít levnou a krásnou dovolenou.