Kamarád, který připraví nejen dokonalé těsto

by:
>Tags :
Category :Nezařazené

Kuchyňský robot je neocenitelným pomocníkem pro domácí hospodyňky nejen v rámci hnětení testa. Díky kterému můžete obdarovat svou rodinu upečenými buchtami jako od babičky. Je však třeba vědět k jakému užití přístroj budete zejména využívat. Některé přístroje mají určitou maximální kapacitu neboli dobu pro užití. Jak vybrat správný kuchyňský robot? Který zaručí, že nedojde k přehřátí?
 lednice na kraji linky
Co vše dokáže kuchyňský robot vykouzlit ve vaší kuchyni?
 
Především kuchyňský robot spolehlivě zastoupí jak šlehač i mixér ve vaší kuchyni. Pracuje sám, netřeba vaší asistence, tj. držení či vyvíjení síly apod. Adekvátní elektrický přístroj zvládne jak hnětení, mixování, mletí, sekání, drcení či krájení. Některé typy dokáží namlet i mák, vyrobit nudle do polévky či připravit zmrzlinu.
 
Většina kuchyňských robotů je vybavena mixérem mající vyjímatelné či naopak pevně usazené nože. V mnoha případech nože působí a plní funkci drtiče. Některé kuchyňské roboty mají ve standardní výbavě i lis na citrusy a mohou odšťavňovat určité druhy ovoce. U některých robotů v základní výbavě je i mlýnek na maso. Rovněž veškeré výše uvedené nástavce lze dokoupit samostatně, stejně tak je i možné zakoupení mlýnku na mletí obilí apod.
 zelený mixer
Je třeba vědět aneb čemu věnovat zvýšenou pozornost?
 
Je dobré se poohlédnout po přístroji s vyšším příkonem. Zejména jestliže očekáváte od robota intenzivnější a větší pomoc. Čím vyšší příkon robot má, tím tak přístroj lépe pracuje a zvládne více věcí. Nejméně však alespoň by měl být příkon okolo 500 W. Ideální je robot disponující s výkonem kolem 1000 W. Kuchyňský robot s příkonem nad tisíc je už špičkovou kvalitou vhodnou spíše již do kuchyně v restauračním zařízení apod.
 
Praktičnost kuchyňského robotu aneb adekvátnost vybavení
 
Především je důležitá pojistka proti přehřátí. Tím tak lze přístroj intenzivně používat, aniž by bylo třeba věnovat pozornost délce užívání, aby nedošlo přehřátím nejen k poškození přístroje. Dále je podstatná i pojistka proti spuštění, která reguluje možnost zapnutí v případě nesprávného sestavení robotu a předchází tím tak potenciální následné závadě. Vliv má i materiál, který je zárukou kvality, údržby i životnosti. Ideální volbou je v tomto případě kuchyňský robot mající kovový základ, skleněnou nádobu a z nerezové oceli nože.
 

5/5 - (1 vote)