Stolní hry pro každého

by:
>Tags :
Category :Hry

Podzimní období se blíží a sním i plískanice.  Děti už nechtějí trávit čas venku a uchylují se k teplému krbu, nejlépe s čajem v ruce. V takových chvílích je pravý čas na trochu zábavy, abyste zahnaly nudu. Proč si teda nesednout do rodinného kruhu a nezahrát si deskové hry jako v našem mládí. Hry už nejsou stejné jako dříve, ale jdou s časem jako všechno ostatní, proto se pojďme seznámit s opravdovými peckami mezi stolními hry.

figurka ze hry

1)      Doktor Hrubec – karetní, desková zábavná hra od dvou do pěti hráčů, která vyšla v roce 2013 od autora Štěpána Peterky. Hra se odehrává, jak už sám název napovídá v nemocnici, kdy si každý hráč vybere svého doktora, s ordinaci a čekárnou. Každý hraje sám za sebe a úkolem je vyšetřit co nejvíce pacientů, kdy každý vyléčený pacient je počítaný za jiné body. Pokud se Vám pacienta podaří zotavit, započítáte si body, pokud ne body se Vám naopak odečítají. Po vyšetření všech pacientů se body sečtou a výhercem se stává ten co má bodů nejvíce. Hra trvá zhruba čtyřicet minut, záleží na počtu hráčů. Nabízí velkou zábavu, akci a promyšlení tahů, přece jenom každý chce být vítězem. Doporučuji hrát s rodinou, nebo partou přátel po večerech.
stolní hra

2)      Osadníci z Katanu – desková hra odehrávaná ve středověku, kde bojujete doslova o každou surovinu. Vydavatelem je Albi, které má spoustu dalších stolních her jako třeba Alias, Marco Polo, Telepatie a mnoho dalších. Osadníci získali ocenění hra roku 2004 a doporučený věk hraní je od deseti let. Každý hráč hraje sám za sebe a za svojí barvu osadníků, kteří se snaží co nejdříve osídlit ostrov. Cílem je dosáhnout co nejdříve počtu deseti bodů. Každý hráč na začátku hry postaví na hrací pole dvě vesnice a dvě cesty jako základ. Herní plocha je pokryta surovinami, jako je železo, hlína, dřevo a další. Suroviny slouží k postavení vesnic, měst a silnic, herní karta pak určuje, jak jsou dané věci bodově ohodnoceny a co k dané výstavbě je potřeba. Suroviny se dají směnit s ostatními hráči, nebo na mapě v určených lokacích. Hra je o logice, taktice, kdy vyhrává samozřejmě ten nejlepší osadník.

Probuďte v dětech ducha stolních her, nebo rozjeďte na party skvělou zábavu. Nic se přece nevyrovná tomu, když můžete strávit čas s lidmi, co máte rádi.