Dům a zahrada na podzim

by:
>Tags :
Category :Zahrada a dům

Dům na podzim vyžaduje důkladnou kontrolu topného systému, zajištění dostatku paliva a zabezpečení proti nepříznivým zimním podmínkám, které brzy přijdou. Proto zkontrolujeme okenice, dveře a jiné vstupy, jak těsní a případné nedostatky odstraníme. Dále zkontrolujeme a vyčistíme okapy od spadaného listí, aby dobře mohli plnit svou funkci odvodu dešťové vody. A co dál?

jablko na větvi

Čeká nás ještě mnoho práce se zahradou, kterou je taktéž potřeba připravit na zimní období. Odstranit ze záhonů zbytky květin a plodin, sklidit úrodu na záhoncích i ze stromů, jako jsou jablka, hrušky, švestky a další. Záhonky i stromy zahnojíme, půdu zkypříme, provedeme řez ovocných stromů, vyhrabeme všechno spadané listí ze zahrady i okolo domu, uklidíme řádně do vhodných prostor sekačku a další náčiní, které teď nějakou dobu nebudeme potřebovat a naopak si připravíme lopaty a hrabla na sníh, které se brzy hodí.

Další činnost, kterou na podzimní zahradě můžeme vykonat, je příprava krmítka pro ptáčky a jeho první zásobení. Pokud máme venkovní zvířata, musíme i jejich obydlí připravit n příchod zimy, například podestýlkou a podobně. Podzim nám přináší mnoho práce, která se dělá pouze na podzim. Nesmíme zapomenout zakrýt trvalky tak, aby nám přes zimu nezmrzli a mohli jsme se z nich radovat i další rok.

A než stihneme všechny nezbytné činnosti udělat, už tu bude zima a bude nás čekat další a další práce okolo domu a v domě, které jsou typické pro dané roční období.
neoplocená zahrada

Jaké máte rádi roční období v souvislosti s prací, kterou nám přináší v okolí svého obydlí i v našich zahradách, brvách přírody a lesa, listí i teploty? Každý si jistě nějaké období dokáže vybrat sám, protože každé období roku si nese své výhody i nevýhody, jako ostatně i vše v životě člověka. Jako v jeho mysli, srdci, jeho životě a jeho koloběhu života.