Relaxujte v zahradě

by:
>Tags :
Category :Zahrada a dům

Každý z nás potřebuje občas utéci od starostí a hektického života dnešní doby. Chceme relaxovat a meditovat. Můžeme se posadit doma do křesla a odpočívat nebo vyhledat příjemné a klidné venkovní prostředí. Takové meditační a relaxační zákoutí vám poskytne japonská zahrada, která je pro odpočinek to pravé. Japonská zahrada, aby nám posloužila k účelu, jaký očekáváme, by měla být vytvořena nejen podle našich představ, ale měla by alespoň částečně odpovídat japonské mentalitě.
japonská lampa
Zahrady jsou tradičně vytvořeny v čistém minimalistickém stylu. Jsou stále více oblíbené. I na malém kousku půdy se dá vytvořit meditační zákoutí. Ideální je, pokud můžete zakomponovat vodní prvek, který je podstatnou částí japonské zahrady. Tekoucí voda a vodní rostliny patří mezi základní prvky těchto zahrad. Pokud to možné není, můžete vodní tok nahradit pískem nebo štěrkem. Vytvořená zákoutí jsou originálem. Každý totiž máme jiné představy o tom, jak bude naše zahrada vypadat. Především je důležité, abychom se v ní cítili dobře. Do zahrady v japonském stylu byste měli umístit dekorace. Jsou vhodné sošky nebo japonské lampy, které jsou velmi pěkným designovým prvkem, a v zahradě byste určitě alespoň jednu měli umístit. Do některých je možné vložit svíčky, tajemná atmosféra se ještě umocní.
japonská zahrada
Můžete jimi olemovat příchozí cestu. Lampy nepatří mezi nejlevnější, ale rozhodně každého zaujmou na první pohled. Budou vám sloužit celé roky, pokud je vyrobena z kvalitního materiálu. Na výrobu je nejčastěji použit pískovec nebo kámen. Lampy se nejčastěji umísťují do čajových zahrad. Všechny použité dekorace by měli být z přírodních prostředků. Abyste vytvořili to správné místo pro odpočinek, můžete ještě tvorbu podpořit učením feng shui. Docílíte harmonického prostředí. Feng shui patří mezi tradiční čínské učení.