Příznivci zdravého životního stylu, nedají dopustit na smoothie a rozhodně po cestě do práce potkáte alespoň jednoho člověka, který si nese v láhvi odivně vypadající tekutinu z rozmixovaného ovoce. Jenže v zimě málo, který odvážlivec sáhne po smoothie a právě v takovém případě přichází na scénu kaše. Jedná se o zdravou snídani, která vám dodá energii na celé dopoledne a po ránu prohřeje celé tělo. Jak tedy připravit skvělou kaši, kterou si zamilujeme nejenom my, ale i naši blízcí?
Z dětství si jistě vzpomínáte na nevalně vypadající lepkavou hmotu, kterou jsme s oblibou přezdívali krupička. Jenže dnes se zaměříme úplně na jiné a chuťově bohatší kaše, které stojí za pozornost. Bez obav si je můžete dopřát i při dietě, jelikož je musíme rozhodně zahrnout do zdravého životního stylu.
A proč vlastně kaše? Stále více lidí totiž upřednostňuje sladkou verzi snídaně před slanou. Jenže rohlík namazaný marmeládou, uznáte sami, není zrovna vrchol zdravé snídaně. Po sladkém pečivu nám velmi rychle vylítne hladina cukru v krvi, ale pouze na chvíli a my budeme mít za hodinu zase hlad. Cereální kaše jsou tak ideální volbou, pokud máte ráno chuť na něco sladkého, ale přitom chcete mlsat zdravějším způsobem. Hladina cukru se vám po tomto jídle nezvýší a vy tak budete mít během dopoledne daleko menší chutě na sladké.
Cereální kaše nemusí být pouze na jeden způsob, tak by se vám asi brzo omrzela. Ba naopak, můžete zkusit kaše z nejrůznějších obilovin, tak aby pokaždé chutnala trochu jinak. Můžete jí i různě dochutit sirupem, čerstvým nebo sušeným ovocem, oříšky, skořicí nebo přidat lžičku burákového másla. Ovoce a oříšky by neměly chybět nikdy, jsou totiž zdrojem všech možných vitamínů a nasycené mastné kyseliny. Zkuste například para ořechy 1kg, vlašské, makadamové nebo kešu.
Pokud chcete, aby vás kaše zasytila na delší dobu, je vhodné kaši obohatit o bílkoviny. Můžete například zkusit tvaroh, cottage nebo rostlinné proteiny, ideální je například kokosový, sójový nebo i konopný.