Bazény zapuštěné do země mají dlouhou životnost – Který ale vybrat?

by:
>Tags :
Category :Produkty

Slunečné počasí láká ke koupání. A to nejlepší koupání je vždycky hlavně na zahradě ve vlastním bazénu. Zvažujete pořízení bazénu? Jak ho dobře vybrat?

Bazény zapuštěné do země mají dlouhou životnost – Který ale vybrat?

V případě, že si chcete vybrat nový bazén na svou zahradu, máte nejprve dvě možnosti. Můžete zvolit bazén nadzemní, který ale bude menší a bude sloužit především pro děti, nebo můžete rovnou chtít bazén zapuštěný do země. Bazény do země jsou větší, mají větší objem vody a tak je v něm prostor i pro plavání a užijí si ho lépe i dospělí. Navíc tyto bazény nejsou jen krátkodobou záležitostí, ale skutečně vydrží dlouhé roky. Stačí jen vybrat správně.

bazén a lehátko

Jaký tvar si oblíbíte?

Záleží na mnoha věcech, je třeba mít místo, pokud jej ale máte dostatek, je lepší vybrat větší bazén. Větší bazény, i když se to možná nezdá, jsou i mnohem méně náročné na údržbu. K tomu už potřebujete jen doladit pár detailů. Hodně se zamyslete třeba nejen nad vhodným materiálem, ale i nad tím, jaký bude mít bazén tvar. Chcete si jít zaplavat? Chcete mít prostorný bazén i třeba na míčové hry ve vodě? Je lepší pak vybrat bazén zaoblený. Pozor na bazény s rohy, do rohů se nedostane vysavač, ulpívá tam tak špína. Proto jsou lepší bazény se zaoblenými rohy. Někdy je možnost nechat si bazén dokonce udělat přímo na míru, jen se zkuste vyhnout neobvyklým tvarům, i když takové bazény na oko vypadají skvěle, nejsou příliš praktické, a na to můžete přijít až ve chvíli, kdy bude pozdě na změnu.

bazén na zahradě

Jak je to s cenou?

Nadzemní bazény jsou vždy tou nejlevnější variantou. U zapuštěných bazénů je cena vyšší, ale vše záleží i na tom, jaký model si vyberete, jaký materiál budete preferovat. Klasické plastové bazény jsou cenově zcela jistě nejpřijatelnější. Ceník bazénů do země se odvíjí od použitého materiálu ale také od velikosti bazénu, který si vyberete. Rozhodující je to, kolik litrů vody bazén pojme, jak je hluboký i to, jaký tvar budete preferovat.

Pro ty nejnáročnější jsou pak určitě vhodné přelivové bazény, které prostě vypadají dokonale.